SALOMÉ

Vlastným menom Soňa Rusňáková (SALOMÉ je jej umelecké meno).

Predstaví sa u nás svojim tanečným umením, ktoré (verím) všetci oceníte.

Tu sú slúbené informácie priamo od Salomé:

História Brušného a orientálneho tanca

Brušný tanec je jednou z najstarších foriem tanca. Pochádza z oblasti Blízkeho Východu. Spočiatku bol brušný tanec súčasťou náboženských obradov , ako oslava plodnosti a života.

Orientálne tanečnice od dávnych čias húfne priťahovali cestovateľov, spisovateľov, rôznych maliarov pozrieť si ich umenie a tiež spoznať okúzľujúci a mystický orient.

Veľkú tradíciu má najmä v Egypte, Turecku, Libanone, Sýrii, Grécku, Indii, ale aj v krajinách severnej Afriky. V každej z týchto krajín, je tanec mierne odlišný a má svoje špecifiká. Líšia sa hudbou, rýchlosťou, ale i temperamentom.
O tancujúcich tanečniciach nám zostali záznamy ,v ktorých ich opisujú často s negatívnymi predsudkami a ktoré vo veľkej miere ovplyvnili mienku o orientálnom tanci. V domovine “raks sharqi “/ tanec môjho národa/ sa tancuje, hlavne počas rodinných osláv. Tancujú ho muži aj ženy rôznej vekovej kategórie.
Orientálny tanec je jednou z foriem prirodzeného vyjadrenia sa severoafrických blízkovýchodných ,mediteránskych mužov a žien. Je to jeden z tancov , v ktorom sú pohyby nezávislé od choreografie. Orientálny tanec je improvizačný štýl aj vtedy, keď ho tancujú v skupine.

O mne

Tancu, ako takému sa venujem od detstva. Orientálnym brušný tancom sa venujem asi dva roky. No v skupine som začala tancovať od septembra minulého roku.

Brušné tance ma očarili nielen pôvabom a jemnosťou každého pohybu, krásnymi kostýmami, ale aj to že pri tancovaní nemusím myslieť na žiadne starosti… Keďže moje tanečné vystúpenia sú nezávislé od choreografie , jednoducho improvizujem, prináša mi to pocit uvoľnenia a radosti.

Prostredníctvom mojich vystúpení brušných a orientálnych tancov, by som Vás rada nadchla pre toto rozprávkovo krásne a nezvyčajné umenie. Dúfam, že sa Vám moje vystúpenia budú páčiť.

S pozdravom Salomé

Pokial by ste chceli jej umenie na niektorom podujatí, ktoré organizujete alebo na súkromnej oslave, nech sa páči:

Soňa Rusňáková

0902 888 665

Soinka@centrum.sk

b.tanec@centrum.sk

Reklamy

Responses

  1. Jééééj Sonička 🙂 Jaké pekné fotečky 🙂 Najlepšia tanečníčka na svete a krááásne vystúpenie si mala 🙂 :-*


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s