OpenMic – Košice!!!

Open MicAhojte všetci, rozhodol som sa po vzore ktorý som odkukal, (akože inak), z Čiech, uskutočňovať aj v Prešove a Košiciach mesačne folkové večery s možnosťou vystúpenia pre všetkých, ktorí si myslia, že majú čo povedať ale, nemajú kde a komu hrať, prípadne prečítať svoju báseň. Volať sa to bude Open Mic Prešov a Open Mic Košice a vystúpenia budú v čajovni Christiania na Hlavnej ul. v Prešove a v čajovni AMANA na Alžbetinej 55 v Košiciach.

Možnosť vystúpiť majú pesničkári, malé hudobné zoskupenia folkovej a akustickej hudby a básnici, či autori krátkych poviedok.  Mojou snahou je opäť naštartovať mladých alebo neznámych interpretov k aktivite a vybudovať stálu scénu pre tento druh umenia, kde sa ľudia môžu stretávať, spoznávať a vymieňať si názory, pričom muzikanti môžu pri dobrej konštelácii pokračovať v improvizácii. Trebárs z toho vzídu ďalšie výrazné kapely a jednotlivci, tak ako po folkových večeroch z rokov 2000 a 2001, Hrdza, Tomek Bindas či Viki Olejárová, ktorí hrajú dodnes. Večery budú vždy mať jedného kvalitného hosťa a za týmto účelom sa bude vyberať do klobúka – až do doby, kým nedostanem grant .

Začíname 24. februára v Prešove , hosťom bude Števo Šanta & Ostrov z Popradu. Prosím tých, ktorí sa budú chcieť prihlásiť, aby chápali, že tu ide o snahu niečo vybudovať a teda, že sa jedná z ich strany o možnosť prezentácie, kde sa medze nekladú pri predaji ich CD či iných materiálov avšak vystúpenie nieje honorované. Termíny nasledujúcich Open Mic budú oznamované mesiac dopredu, hrá sa od 18:00 do 22:00h. O dramaturgiu sa starám ja. Prosím Vaše nahrávky, odkazy na stránky a kontakt na môj mail,  klena@slovanet.sk Dohodneme si termíny vystúpení.

V Košiciach je prvé hranie naplánované na 20. apríla a hrať sa bude od 18:00 do 22:00. Program bude ešte upresnený.

Interpreti ktorí sa prihlásia na mieste dostanú obmedzený priestor max 10 min. Vopred ohlásení majú prednosť a dostanú min 30 min na vystúpenie. Program bude na stránkach folk.skhttp://www.amana.sk. Od účinkujúcich očakávam aktivitu pri zviditeľňovaní akcie – web/pozvánky a pod. Snáď som na nič nezabudol. Dúfam, že si tam nebudem hrávať sám, ale aj keby, tak neprestanem. Vy, ktorí poznáte niekoho, kto si hrá iba pre seba alebo píše do šuflíka, dajte mu o tomto projekte vedieť, tiež všetkým ktorí by nejako mohli pomôcť skvalitniť tento program.  Verím, že sa stretneme a zase niečo pekné vznikne.

Edo Klena Prešov, Šarišská republika

Prihlásení umelci:

Mikuláš Štec

Svetozár Šomšák

Daniel Šarkaň

Reklamy

Responses

  1. […] Open Mic Košice – 10.5.!!!!Iné cesty – vernisáž výstavy fotografiíKoncert: YatangoraNippon Herupu (help) NightVernisáž […]

  2. […] 20.7. sa môžte tešiť na ďalšie kolo (už tradičného) OpenMicu. […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s