Publikoval: Peter Duch | október 27, 2015

Príď sa rozlúčiť s Amanou!

Po deviatich rokoch nastal čas rozlúčiť sa s Amanou 🙂 Nelúčime sa s ňou však definitívne. Opúšťame len priestory, jej obľúbená podstata v podobe bezlepkových vegánskych jedál, čajov a aktivít s ňou spätých naďalej zostávajú. Presunú sa o pár metrov Halmiho dvora ďalej a spestria doterajšiu ponuku vintage kaviarne HalmiCaffe.

Amana sa stane integrálnou súčasťou kreatívneho coworkingového centra HalmiSpace, preto by sme Vás pred jej definitívnym vysťahovaním radi pozvali na rozlúčkovú párty. Čaká Vás skvelá nálada a ako je to už v čajovni zvykom aj výborné čaje, víno a vegánske dobroty.

Kde? To sa už snáď ani nemusíte pýtať 🙂
Kedy? 30.10.2015 o 18:00
Za? Dobrovoľné vstupné na podporu občianskeho združenia HalmiSpace, o.z. – aby sme Vám čajovú kultúru a skvelé podujatia prinášali aj naďalej.

A ak nemáte na sobotu plány, budeme radi, ak nám so sťahovaním vašej obľúbenej čajovne pomôžete. Čaká nás veľa práce, no spoločnými silami to rozhodne zvládneme.

Teším sa na Vás!

S pozdravom,
Juraj Karlík

Rád si sa zúčastňoval podujatí v čajovni Amana a chceš byť o takýchto akciách aj naďalej informovaní? Nezúfaj! Sledovať ich môžeš na sociálnych sieťach HalmiSpace, HalmiCaffe alebo sa prihlás do nášho newslettera na http://halmispace.sk/newsletter

Reklamy
Publikoval: Peter Duch | február 18, 2015

Losar 2142 – Tibetský Nový Rok dreva a ovce

Vážení priatelia!

Príďte spolu s nami privítať Losar – Tibetský nový rok 2142 a pomôcť tak tibetským deťom! Už tento štvrtok – 19.2.2015 od 18:00 v priestoroch spriatelenej kaviarne HalmiCaffe v Košiciach! V akciách venovaných tibetskej kultúre však budeme pokračovať aj ďalej. Ak chcete zostať informovaní, prihláste sa na odber našich noviniek na http://eepurl.com/0D-7r

Čítaj viac…

Publikoval: amana108 | jún 15, 2014

AYURVÍKEND – kurz ayurvédy

Víkend venovaný tradičnej indickej medicíne – Ayurvéde, vareniu a diagnostike.

PRIHLÁŠKA

Ayurveda v preklade znamená náuka o živote a zdraví. Je doplnkovou vedou, ktorá je časťou starodávnych indických písiem zvaných Védy, ktoré majú 14 odborov poznania.  Ayurvéda je súčasťou Rig-védy aj keď v Atharva-véde sa tiež nachádzaju hymny o liečení chorôb. Túto náuku o dlhom živote priniesol ľudstvu Šrí Dhanvantari, ktorí prišiel pri stĺkaní oceánu mlieka polobohmi a démonmi ako 12.inkarnácia Najvyššj Božskej Osobnosti Šrí Krišnu. Preto je to dokonalá veda o zdrľaví a dlhom živote. Zachováva sa tisíce rokov cez rodinné postupnosti učiteľov a žiakov a hlavné texty o Ayurvéde sú Charaka Samhitá a Šušruta Samhitá spísané pred 5 tisíc rokmi a je to teda najstarší systém medicíny na svete overení niekoľko tisíc ročnou tradíciou. Šušruta bol veľmi známy chirurg, ktorí bol vraj schopní skalpelom rozrezať vlas pozdĺž na dve polovičky. A tieto ayurvédske písma sú spísané v sanskrite, najstaršom pôvodnom jazyku.

Ayurveda sa skladá z ôsmych častí:

(Všeobecná medicína) – Kāya-chikitsā: “liečba chorôb, ktoré postihujú telo”

(Pediatria) – Kaumāra-bhṛtya: “liečba detí”

(Chirurgia) – Śhalya-chikitsā: “liečba ostrými nástrojmi”

(Oftalmológia, dentológia) – Śālākya-tantra: “liečba uší, nosa a očí ostrými nástrojmi

(Démonológia /exorcizmus / psychiatria) – Bhoot (duchovia)-vidyā: “liečba mentálnych chorôb”

(Toxicológia) – Agada-tantra:”liečba otravy alebo tiež náuka o jedoch a protilátkach”

(Omladzovanie) – Rasayana-tantra: “náuka o zotavení, omladení a revitalizácii ”

(Afrodiziaká) – Vājīkaraṇa tantra:“náuka o afrodiziakách a plodnosti“

 PRIHLÁŠKA

Ayurvéda je vyjavené poznanie Bohom. Nie je preto znečistené empirickými nedokonalosťami našich zmysľov. Naše zmysli a myseľ nedokážu postrehnúť a prijať všetky informácie z prostredia a preto poznanie čo pochádza z našich zmyslových vnemov a mentálnej špekulácie mysle, je taktiež nedokonalé. Pre moderných vedcov zostáva život veľkým tajomstvom, keď tvrdia, že život je kombináciou troch základných prvkov ako Vodík, Uhlík a Kyslík, ale v skutočnosti sami nevedia syntetizovať život v skúmavke a teda dokázať svoju nezmyseľnú teóriu o živote. Avšak Védy popisujú život(dživu) ako dušu a materiálne telo je ako schránka pre dušu, stvorená z piatich hmotných prvkov ako éter, vzduch, oheň, voda a zem a troch jemnohmotných prvkov ako myseľ, inteligencia a falošné ego. Duša samotná je zložená z troch duchovných energií večnosti, poznania a blaženosti. Každá živá bunka preto obsahuje živú dušu a teda všetko čo je živé má tiež dušu ako zvieratá, rastliny a hmyz atď, ktorá dáva týmto biologickým strojom vedomie svojou prítomnosťou. Ayurvéda je teda v skutočnosti náuka o tele, mysli a o duši.

pbaah025_god_dhanvantari

 

Celým kurzom bude sprevádzať a diagnostikovať Tribhanga Das:

300x300

Ayurvedou sa zaobera a studuje uz osem rokov, odkedy zacal studovat Vedy…posledne styri roky stravil intenzivnym studiom na tradicnej vedskej univerzite Bhaktivedanta Academy v Majapure v Zapadnom Bengalsku pod vedenim duchovneho ucitela Jeho Svatosti Bhaktividya Purna Swami. Od neho sa naucil o ayurvede asi najviac. Dalej ma za sebou kurz ayurvedy z kliniky Kerala Ayurvedic Panchakarma Clinic v Trivandrume a specializuje sa na diagnostiku a panchakarmu. Zaujima ho ucit cistu Ayurvedu bez spekulacii zapadnej mediciny.

Počas víkendu budú účastníci kurzu absolvovať celkovo 6 hodín prednášok o tradičnej indickej medicíne, stravovaní a varení v súlade s princípmi ayurvédy a každý účastník bude môcť absolvovať aj diagnostiku so zdravotnými doporučeniami priamo od Tribhanga Dasa.

Cena víkendového kurzu je 49€. Cena s diagnostikou 59€

Počet účastníkov je limitovaný.

PRIHLÁŠKA

Publikoval: amana108 | jún 15, 2014

Mužský kruh v AMANE 3

Muži, ktorým záleží na ich rozvoji sa opäť stretnú v našej čajovni vo štvrtok 19.6. o 18:00. Pridať sa môže každý muž 🙂

Viac info tu: https://www.facebook.com/events/1400623143560472

nam-bush-bs-3_gallery_large

Publikoval: amana108 | jún 15, 2014

OpenMic

Na už tradičné podujatie venované pesničkárom, poetom a komorným umelcom sa môžte tešiť v stredu 18.6. o 19:00 v našej Čajovni. Tentoraz vystúpi Miki Štec a Huzika :))

OpenMic_plagat_jun_2014_A4

Publikoval: amana108 | jún 8, 2014

Literárny večer s Mirizmá Kirkov

mirizma

Vo štvrtok 12.6. o 18:00 vás pozývame na literárny večer s Mirizmá Kirkov, ktorá nám predstaví svoju novú knihu.

krst knihy – plagát – final (1)

 

Viac info o Mirizma Kirkov: http://poprad.dnes24.sk/v-popradskej-groteske-krstili-knihu-mirizma-kirkov-vydala-svoju-prvu-zbierku-177137

http://www.nocka.sk/literarne-aktivity/virtualna-literarna-mapa/rozhovory/mirizma-kirkov

Publikoval: amana108 | máj 14, 2014

OpenMic – Maj

OpenMic_plagat_maj_2014_A4

Publikoval: amana108 | máj 4, 2014

Prvý kurz tibetskej Jantra jógy v Košiciach

imagen

Jantra jóga – “tibetská jóga pohybu” – je hlboká metóda pohybu a dychu, skrze ktorú sú tri úrovne jednotlivca – telo, reč a myseľ koordinované. To umožňuje mysli dosiahnuť stav relaxácie a pôvodnej rovnováhy.

V Jantra jóge existujú často pozície, ktoré majú podobnosť s pozíciami Hatha jógy. Hlavný rozdiel je však v spôsobe, akým sa do pozície vstupuje . V Jantra jóge je aplikovaná sekvencia siedmich fáz pohybu, ktoré sú koordinované s dychom a rôznymi druhmi zádrže dychu.
Jantra jóga je prastarý systém tibetskej jógy, ktorý je založený na textoch pochádzajúcich z 8. storočia nášho letopočtu. Chögyal Namkhai Norbu spísal detailný komentár k tomuto pôvodnému textu a začal odovzdávať náuku Jantra jógy začiatkom sedmdesiatych rokov minulého storočia na západe.

Mag. Jan Dolensky, Tibetolog, je autorizovaným učiteľom Jantra jógy, ktorú praktikuje už vyše 14 rokov.

Cena kurzu je 49€ (PRIHLÁŠKA)

Bližšie informácie na amana@amana.sk alebo na 0903 318 483

jantra_2

 

Publikoval: amana108 | apríl 9, 2014

OpenMic

OpenMic

Aprílový OpenMic s Mišom Smetankom. Hudba inšpirovaná Karpatmi a zvukmi sveta.

Publikoval: amana108 | apríl 1, 2014

Obrazy v piesku!!!

eva111

 

V stredu 9.4. o 20:00 nás čaká výnimočné predstavenie. Nenechajte si ujsť lietajúce ruky ruskej “piesočnej” maliarky EVY AIBAZOVEJ. V spoločnej výtvarno hudobnej improvizácii sa predstaví spolu s miestnymi hudobníkmi a vytvoria jedinečný a prchavý umelecký zážitok. Hudba inšpiruje formu z piesku a tá zasa inšpiruje hudbu. Buďte pri tom:))

 

Vstupné: 4€ (v cene miska čaju)

 

Older Posts »

Kategórie