Publikoval: amana108 | jún 15, 2014

AYURVÍKEND – kurz ayurvédy

Víkend venovaný tradičnej indickej medicíne – Ayurvéde, vareniu a diagnostike.

PRIHLÁŠKA

Ayurveda v preklade znamená náuka o živote a zdraví. Je doplnkovou vedou, ktorá je časťou starodávnych indických písiem zvaných Védy, ktoré majú 14 odborov poznania.  Ayurvéda je súčasťou Rig-védy aj keď v Atharva-véde sa tiež nachádzaju hymny o liečení chorôb. Túto náuku o dlhom živote priniesol ľudstvu Šrí Dhanvantari, ktorí prišiel pri stĺkaní oceánu mlieka polobohmi a démonmi ako 12.inkarnácia Najvyššj Božskej Osobnosti Šrí Krišnu. Preto je to dokonalá veda o zdrľaví a dlhom živote. Zachováva sa tisíce rokov cez rodinné postupnosti učiteľov a žiakov a hlavné texty o Ayurvéde sú Charaka Samhitá a Šušruta Samhitá spísané pred 5 tisíc rokmi a je to teda najstarší systém medicíny na svete overení niekoľko tisíc ročnou tradíciou. Šušruta bol veľmi známy chirurg, ktorí bol vraj schopní skalpelom rozrezať vlas pozdĺž na dve polovičky. A tieto ayurvédske písma sú spísané v sanskrite, najstaršom pôvodnom jazyku.

Ayurveda sa skladá z ôsmych častí:

(Všeobecná medicína) – Kāya-chikitsā: “liečba chorôb, ktoré postihujú telo”

(Pediatria) – Kaumāra-bhṛtya: “liečba detí”

(Chirurgia) – Śhalya-chikitsā: “liečba ostrými nástrojmi”

(Oftalmológia, dentológia) – Śālākya-tantra: “liečba uší, nosa a očí ostrými nástrojmi

(Démonológia /exorcizmus / psychiatria) – Bhoot (duchovia)-vidyā: “liečba mentálnych chorôb”

(Toxicológia) – Agada-tantra:”liečba otravy alebo tiež náuka o jedoch a protilátkach”

(Omladzovanie) – Rasayana-tantra: “náuka o zotavení, omladení a revitalizácii ”

(Afrodiziaká) – Vājīkaraṇa tantra:“náuka o afrodiziakách a plodnosti“

 PRIHLÁŠKA

Ayurvéda je vyjavené poznanie Bohom. Nie je preto znečistené empirickými nedokonalosťami našich zmysľov. Naše zmysli a myseľ nedokážu postrehnúť a prijať všetky informácie z prostredia a preto poznanie čo pochádza z našich zmyslových vnemov a mentálnej špekulácie mysle, je taktiež nedokonalé. Pre moderných vedcov zostáva život veľkým tajomstvom, keď tvrdia, že život je kombináciou troch základných prvkov ako Vodík, Uhlík a Kyslík, ale v skutočnosti sami nevedia syntetizovať život v skúmavke a teda dokázať svoju nezmyseľnú teóriu o živote. Avšak Védy popisujú život(dživu) ako dušu a materiálne telo je ako schránka pre dušu, stvorená z piatich hmotných prvkov ako éter, vzduch, oheň, voda a zem a troch jemnohmotných prvkov ako myseľ, inteligencia a falošné ego. Duša samotná je zložená z troch duchovných energií večnosti, poznania a blaženosti. Každá živá bunka preto obsahuje živú dušu a teda všetko čo je živé má tiež dušu ako zvieratá, rastliny a hmyz atď, ktorá dáva týmto biologickým strojom vedomie svojou prítomnosťou. Ayurvéda je teda v skutočnosti náuka o tele, mysli a o duši.

pbaah025_god_dhanvantari

 

Celým kurzom bude sprevádzať a diagnostikovať Tribhanga Das:

300x300

Ayurvedou sa zaobera a studuje uz osem rokov, odkedy zacal studovat Vedy…posledne styri roky stravil intenzivnym studiom na tradicnej vedskej univerzite Bhaktivedanta Academy v Majapure v Zapadnom Bengalsku pod vedenim duchovneho ucitela Jeho Svatosti Bhaktividya Purna Swami. Od neho sa naucil o ayurvede asi najviac. Dalej ma za sebou kurz ayurvedy z kliniky Kerala Ayurvedic Panchakarma Clinic v Trivandrume a specializuje sa na diagnostiku a panchakarmu. Zaujima ho ucit cistu Ayurvedu bez spekulacii zapadnej mediciny.

Počas víkendu budú účastníci kurzu absolvovať celkovo 6 hodín prednášok o tradičnej indickej medicíne, stravovaní a varení v súlade s princípmi ayurvédy a každý účastník bude môcť absolvovať aj diagnostiku so zdravotnými doporučeniami priamo od Tribhanga Dasa.

Cena víkendového kurzu je 49€. Cena s diagnostikou 59€

Počet účastníkov je limitovaný.

PRIHLÁŠKA

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie