Publikoval: amana108 | marec 12, 2010

Anna Jelínková a Matěj Plíhal

V piatok 19.3. o 18:30 u nás!!!!

Anna Jelínková

– v současnosti zpěvačka, příležitostná herečka, textařka, básnířka a učitelka zpěvu pochází  z Olomouce. Zpívá od svých sedmnácti let. Po souběžném studiu Konzervatoře Brno a Pedagogické fakulty Univerzity Palackého (obor Čj – Hv) nastoupila na Hudební fakultu JAMU a studovala zde od roku 2004 operní zpěv nejprve pod pedagogickým vedením doc. J. Janské a poté u N. Romanové. Už při studiu hostovala v Městskem divadle Brno v představeních Veselá vdova, Netopýr a Nedbaloviny.

Dlouhodobě spolupracuje s pěveckým sborem při Pedagogické fakultě Univerzity Palackého jako sólistka (v muzikálech Jesus Christ Superstar, Godspell, Hair aj.). Momentálně působí ve vokálním souboruMusica da Camera Brno, spolupracuje s instrumentálními soubory Brněnští hornisté a Musica Figuralis a je členkou divadelního souboru Ensemble Damian, který je zaměřený na barokní inscenace a barokně-minimalistickou hudbu. V Moravském divadle Olomouc hostuje v Muzikálovém koncertu.

Učí zpěv na ZUŠ v Brně a v Olomouci, spolupracuje s kytaristou a skladatelem Matějem Plíhalem, se kterým interpretuje převážně jazzový repertoár 20. a 30. let 20. stol., s loutnistou Ondřejem Jaluvkou (písně sefardských Židů, evropského středověku a renesance) a s klavíristou a skladatelem Richardem Mlynářem se jako textařka a zpěvačka podílí na nejnovějším společném projektu autorského šansonu.

Matěj Plíhal

– je kytarista, klavírista a zpěvák, absolvent brněnské konzervatoře. Věnuje se komponování scénické divadelní hudby, autorských písní a různorodým hudebním performancím. Vytváří také osobité coververze známých světových hitů, které pravidelně zveřejňuje na své stránce na serveru YouTube.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Log Out / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Log Out / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Log Out / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Log Out / Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie