Publikoval: amana108 | marec 12, 2010

Anna Jelínková a Matěj Plíhal

V piatok 19.3. o 18:30 u nás!!!!

Anna Jelínková

– v současnosti zpěvačka, příležitostná herečka, textařka, básnířka a učitelka zpěvu pochází  z Olomouce. Zpívá od svých sedmnácti let. Po souběžném studiu Konzervatoře Brno a Pedagogické fakulty Univerzity Palackého (obor Čj – Hv) nastoupila na Hudební fakultu JAMU a studovala zde od roku 2004 operní zpěv nejprve pod pedagogickým vedením doc. J. Janské a poté u N. Romanové. Už při studiu hostovala v Městskem divadle Brno v představeních Veselá vdova, Netopýr a Nedbaloviny.

Dlouhodobě spolupracuje s pěveckým sborem při Pedagogické fakultě Univerzity Palackého jako sólistka (v muzikálech Jesus Christ Superstar, Godspell, Hair aj.). Momentálně působí ve vokálním souboruMusica da Camera Brno, spolupracuje s instrumentálními soubory Brněnští hornisté a Musica Figuralis a je členkou divadelního souboru Ensemble Damian, který je zaměřený na barokní inscenace a barokně-minimalistickou hudbu. V Moravském divadle Olomouc hostuje v Muzikálovém koncertu.

Učí zpěv na ZUŠ v Brně a v Olomouci, spolupracuje s kytaristou a skladatelem Matějem Plíhalem, se kterým interpretuje převážně jazzový repertoár 20. a 30. let 20. stol., s loutnistou Ondřejem Jaluvkou (písně sefardských Židů, evropského středověku a renesance) a s klavíristou a skladatelem Richardem Mlynářem se jako textařka a zpěvačka podílí na nejnovějším společném projektu autorského šansonu.

Matěj Plíhal

– je kytarista, klavírista a zpěvák, absolvent brněnské konzervatoře. Věnuje se komponování scénické divadelní hudby, autorských písní a různorodým hudebním performancím. Vytváří také osobité coververze známých světových hitů, které pravidelně zveřejňuje na své stránce na serveru YouTube.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie