Publikoval: amana108 | február 5, 2009

Nippon víkend

Je február a ako už je u nás pomaly ale isto zvykom, vo februári sa budeme zaoberať japonským čajom a japonskou kultúrou.

Od piatku 6.2. budeme v našej čajovni inštalovať rôzne japonské artefakty (myslí sa tým čokoľvek, čo je japonské, pochádzá z Japonska, alebo je akýmkoľvek spôsobom inšpirované Japonskom.) Výstava je otvorená, teda aj počas expozície ju môžete doplniť možno práve vy. Ak máte nejakú japonskú zaujímavosť, dajte nám vedieť, alebo sa rovno zastavte v čajovni a vyriešime osobne…

Okrem vystavených japonských vecičiek bude tento mesiac aj Nippon víkend.  Akcia, ktorá je zasvätená prezentovaniu rôznych japonských praxí a disciplín. Celý víkend bude prebiehať v centre voľného času a samozrejme u nás. Celý program Nippon víkendu nájdete TU.

Ja len doplním, že v našej čajovni začíname v sobotu cca 18:30. Najprv sa pozrieme na japonské čaje, neskôr nám večer spríjemní Anastázia Mária Turcsányi svojim spevom a Daniel “Dunken” Čisárik svojou hrou na Shakuhachi.

V nedeľu (z môjho čajového pohľadu) vyvrcholí Nippon víkend workshopom japonského čajového obradu CHANOYU. Workshop povedie Anastázia Mária Turcsányi, ktorá študuje japonský čajový obrad v škole Urasenke. Účastníci sa okrem prezentácie historického pozadia, predvedenia čajového obradu a vysvetlenia jednotlivých krokov, môžu osobne zapojiť a sami si prípravu aj vyskúšať. Cena worshopu je 6,50EUR (196SKK). Počet účastníkov je limitovaný, prihlaste sa čo najskôr prostredníctvom mailu, osobne, alebo telefonicky. (kontakty nájdete TU.)

Reklamy

Responses

  1. […] – Nippon víkend […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Kategórie