Publikoval: amana108 | august 13, 2007

“CESTA” ako má byť!

Túto sobotu sme sa (tí čo mali to šťastie) mohli nechať preniesť do Litvy. V rámci tematického cyklu “CESTA” bol totiž sobotný večer venovaný práve Litve. Akciu už máme za sebou a preto sa možno pýtate, o čom sa tu budem rozpisovať. Tak čítajte ďalej a uvidíte..

Doposiaľ, keď sme mali nejaký tématický večer, čajovňa bola plná a ľudia dokonca aj postávali. Túto sobotu to tak ale nebolo. Ľudí prišlo badateľne menej a musím priznať, že som z toho bol trocha rozčarovaný. Veď Petr Lisý, hlavný aktér večera, prišiel až z Prahy. Napokon sa ale ukázalo, že tento tematický večer naplnil do bodky moje predstavy a očakávania od akcií podobného typu.

Petrovo rozprávanie začalo všeobecnejším pohľadom na Litvu a všetky pobaltské krajiny (teda aj Lotyšsko a Estónsko) v pomerne širokom historickom kontexte. Poviem vám, že som bol velmi prekvapený, čo všetko sa napríklad v takom stredoveku na pobaltí dialo. Ale o tom sa tu teraz nebudem rozpisovať (mali ste prísť). Potom Petr prešiel ku svojim osobným zážitkom a skúsenostiam, ktoré boli nemenej zaujímavé. A tu sa dostávam k jadru veci. Hoci sa večera nezúčastnilo veľa ľudí, bolo zrejmé, že tí ktorí tam sú, sa o Litvu a cestovanie skutočne zaujímaju. A nielen to. Dve dievčatá dokonca v Litve boli a teda mali aj vlastné skúsenosti, ktoré sa nebáli prezentovať. Takže sme mali možnosť poznať rozličné pohľady a skúsenosti viacerých ľudí z tej istej krajiny. A to je presne to, čo som od začiatku od takýchto tematických večerov očakával.

Takže chcem poďakovať aj touto cestou Petrovi, Monike a Sibyl, za jeden z najzaujímavejších tematických večerov.

Vďaka…

Reklamy

Responses

 1. u nás sa toho o pobaltských krajinách vie len málo, preto dávam plusko 😉
  .
  ps:
  takže preto “prekladateľský servis latvia” 😉
  hmm, aj keď latvia je lotyšsko (litva je lithuania)…

 2. jasne.

  prekladatelsky servis latvia preklada rozne naklady aj z litvy a aj z lotyska 🙂

  napriklad tehly (čaju)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Kategórie