Publikoval: amana108 | júl 24, 2007

keď nejde hora k mohamedovi….

    Dnes (.. no vlastne vzhľadom k tomu kedy tento príspevok píšem, tak už včera) sme zrealizovali našu prvú promo akciu s názvom: keď nejde hora k mohamedovi….

O čo ide.

V dnešných horúčavách (keď padajú teplotné rekordy v podstate každý deň) asi len málokoho napadne zájsť si do čajovne na pár dúškou nejakej horkastej lakocinky. Pritom čaj je vynikajúci termoregulátor a práve v takýchto extrémnych horúčavách ochladí viac ako napríklad pivo, chladené nápoje, či zmrzlina.  Navyše zatiaľ máme v čajovni ešte stále príjemný chládok (aj keď aj tam badať pozvolné zvyšovanie teploty). A to už ani nehovorím o tom, že práve teraz sa na čajové pulty (a samozrejme aj do čajových kuchyniek) dostávajú čerstvé second flushe (druhé zbery) z Darjeelingu a Nepálu, ktoré sú mnohými milovníkmi čaju považované za najlepšie čaje vôbec.

Nuž rozhodli sme sa, že musíme ísť medzi ľudí a vysvetliť im to.

V praxi to vyzeralo nasledovne: Pred čajovňu (na Alžbetinu ulicu) sme si vyniesli stolík a stoličku, misky, dve cca 2, 5 litrové konvice plné čaju, nejaké letáčiky a tešili sme sa na nával ľudí, ktorí sa budú chcieť osviežiť vynikajúcim, zeleným, ale hlavne studeným, čínskym čajom.

Výsledok?

…dosť rozpačitý. Ľudí sa pristavilo málo. Väčšinou sa tvárili, že nás ani nevidia.  Ale našlo sa aj zopar odvážlivcov, s ktorými sme si okrem čaju aj troška podebatovali a aj keď ich nebolo veľa, celkovo som nadobudol dojem, že to za to stálo. Hold čajovňa asi nieje podnik pre každého. Prejavilo sa to aj v tomto. V každom prípade jedna lastovička neznamená leto, takže si to ešte pár krát zopakujeme a budeme múdrejší.

Reklamy

Responses

  1. jeej.toto znie velmi zajimavo:) , cajova osveta na ulici:) Xelo by to este naku fotku dokumentacnu..
    Ste mali aj dake original bambusove klobuky ako zberaci v cine?:)
    Ja som prave dosiel s Chorvacka – som tam normalne slusne sa kupkal a uzival taku kusok tuctovu zdravotnu dovolenku.. no a samozrejme som premeskal tieto pekne akcie.. ale sak dojdem na cajiik, pekne, pekne drzim palcoky !!! 🙂

  2. Dobry napad s tymi klobukmi. Porozmyslam, nebola to urcite posledna akcicka tohto typu….

  3. skoda, ze som nesla okolo…..rozhodne by som si dala. Tak dajte vediet skor, ked sa rozhodnete na repete. Drzim palce.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie